BSB Bambu Çorap

Bambu Kumaş Nasıl Yapılır?

Doğal ipliklerin hammaddesi olarak kullanılan bambu ağaçları, dilim dilim kesildikten sonra modifiye edilip hamurlaştırılarak elyaf haline getiriliyor. Elyaflarından ayrıştırılıyor ve çeşitli makinelerde teknik işlemlerden geçirilerek ipliğe dönüştürülüyor. Bu işlemler sırasında ipliklerin tamamen doğal ve saf kalmasına dikkat ediliyor.

Hafif bir dokuya sahip olduğu için serinlik, bambunun kendine has bir özelliği. Çok iyi nem çekmesi ve hava geçirgenliği sağlayarak bedenin nefes almasına yardımcı olması, yaz ayları için tercih edilmesine neden oluyor. Merserize işlemi gerektirmeyecek kadar parlak. Vücut terini pamuktan daha hızlı emiyor. Ultraviyole ışınlarını kırıyor, antibakteriyel özellik taşıyor. İçeriğindeki “BAMBU KUM”  maddesi sayesinde deride alerji yapmıyor.

Bugüne kadar kimyasal maddelerle sağlanan yumuşaklık, parlaklık ve antibakteriyel olma gibi özellikler, organik giyimde doğadan elde edilen ipliklerle sağlanıyor. Ağaçlardan elde edilen kumaşların farkını anlamanın en kolay yolu dokunmak. İpeksi, hafif ve yumuşacık dokuları insanı çok etkiliyor..

Bambu kumaşlar viskon ve pamuklu kumaşlara göre boyayı çok daha fazla emiyor ve gösteriyor. Ürünlerde renk kısıtlaması olmasa da, doğasından dolayı kullanılan renkler daha pastel. Esnek bir yapısı var.

Bambu ipliği, doğal yapısı sayesinde beyaz ve ince bir iplik. Çok ince olmasına karşın yıpranmaya dayanıklı ve sağlam. Örme ya da dokuma işlemlerine çok uygun. Diğer iplik türleri ile karışım halinde de kullanılabiliyor. Boyandığında ışıltılı bir görünüm alıyor.

Antibakteriyel özellik içermesi nedeniyle çorap üretiminde de oldukça yaygın kullanım alanına sahiptir.

BSB BAMBU ÇORAP (FABRİKA)

Maltepe Mahallesi Davutpaşa Çifte Havuzlar Sokak No:11/33 Zeytinburnu/İSTANBUL 34010 İstanbul

Telefon: 0212 998 28 28

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma:  09:00-18:00

Cumartesi, Pazar:  10:00 – 16:00

BSB BAMBU ÇORAP (MAĞAZA)

Yenibosna Merkez Mahallesi, Ladin Sokak No:4 Kuyumcukent AVM Zemin Kat, Elmas Sok No:144, 34197 Bahçelievler/İstanbul 34197 İstanbul

Telefon: 2129982828 – E-posta: info@bambucorap.com.tr

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma:  09:00-18:00

Cumartesi:  09:00-13:00